Спалювання сухих рослинних залишків – небезпека для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища

Дата: 20.03.2019 11:11

З настанням теплих весняних днів люди активно спалюють суху траву, очерет, не задумуючись про наслідки для довкілля і здоров’я людей. Під час випалювання вогнищем знищується не лише суха рослинність, але й насіння та коріння живих рослин. Знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи, які є запилювачами рослин, їх личинки, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення ґрунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Збіднюється склад трав, оскільки згорає насіння однорічних, дворічних, деяких багаторічних рослин та шар сухої трави, що утримував вологу, перегнивав, створював мікроклімат для існування багатьох рослин, тварин, комах, формував грунт. А ще дуже часто полум’я перекидається на лісові масиви, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може перекинутися до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо – знищити  гектари лісу. Спалювання сухої трави, рослинних рештків перетворилося на справжнє екологічне лихо. Замість того, щоб спалювати суху траву, краще ранньою весною, коли підсохне грунт, проведіть інтенсивне прочісування трав’яного покриву гострими граблями або спеціальними металевими щітками у двох напрямках, потім зберіть накопичене та вивезіть у спеціально відведені для таких цілей місця. Відмовтеся від шкідливої звички – спалювати суху траву та інші рослинні рештки.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена відповідальність згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу. Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну відповідальність згідно ст. 77 КУпАП та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ в разі спричинення тяжких наслідків.