Проект рішення Про встановлення туристичного збору на 2019 рік

сесія скликання

П Р О Е К Т        Р І Ш Е Н Н Я

2018року                                                                           №

Про встановлення туристичного збору на 2019 рік

Керуючись статтями 8, 10, 12 розділу І, розділом ХІІ  Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями, пунктом 24 глави першої розділу ІІ статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія Тараканівської сільської ради,

1. Затвердити Положення про встановлення туристичного збору(додаток).

2. Дане рішення набирає чинності з дня прийняття та застосовується з 01 січня 2019 року.

3. Секретарю сільської ради Павлишиній Н. В. оприлюднити дане рішення шляхом розміщення на інформаційних стендах, офіційному сайті сільської ради і забезпечити направлення копії цього рішення до органу державної фіскальної служби у Дубенському районі.

4.  Контроль за сплатою місцевих податків та зборів покласти на орган державної фіскальної служби у Дубенському районі.

Сільський голова                                                            Н.Г. Сорочинська

До рішення Тараканівської сільської ради

«Про встановлення туристичного збору на 2019 рік»

від 2018 року №

про встановлення туристичного збору

1. Загальні положення

1.1. Туристичний збір встановлюється згідно з Податковим кодексом України                (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 07.12.2017№2245–VIIІ, від 22.03.2018 №2374-VIIІ).

1.2. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до сільського бюджету.

2.Платники збору:

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію сільської  ради, на якій діє рішення сільської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2.  Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

3. Ставка збору

3.1.  Ставка встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 4 цього Положення.

4. База справляння збору:

4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5.1 цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

5.  Податкові агенти:

5.1. Згідно з рішенням селищної справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються селищною радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

6.  Особливості справляння збору

6.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

7.  Порядок сплати збору

7.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Секретар сільської ради                                                    Н.В. Павлишина