Податкова соціальна пільга фізичній особі в 2023 році

Дата: 14.03.2023 15:18

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що з 1 січня 2023 року відповідно до статті 7 Закону України від 03.11.2022 № 2710-ІХ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2684 гривень.

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2023 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 3760 грн (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 2684 грн х 1,4), у 2022 році ця сума становила 3470 грн (2481 грн х 1,4).

Звертаємо увагу, що фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»