Виплата грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. № 214 затверджено порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей.

Право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають:

- особи з інвалідністю I-II групи, визначені пунктом 7 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням в інших державах,

- та члени сімей учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти), померли, визначені в абзаці першому пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,

Однією із обов’язкових умов отримання грошової компенсації є те, що заявник має перебувати на квартирному обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР.

Заява про призначення грошової компенсації подається до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.

До заяви додаються копії з пред’явленням оригіналів:

1) документа, що посвідчує особу заявника;

2) посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус члена сім’ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, або особи з інвалідністю;

3) для осіб з інвалідністю внаслідок війни, – довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;

4) постанови військово-лікарської комісії про причинний зв’язок захворювання або смерті;

5) для членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, – виданої військовим комісаріатом довідки про безпосередню участь загиблої (померлої) особи в бойових діях на території інших держав;

6) згоди (викладеної письмово у довільній формі) кожного із членів сім’ї особи з інвалідністю (крім малолітніх (до 14 років) і неповнолітніх (від 14 до 18 років) дітей), на яких нараховується грошова компенсація, на включення їх у розрахунок грошової компенсації;

7) документів, що посвідчують родинні стосунки між заявником і особою, яка загинула (пропала безвісти), померла, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і особою, яка загинула (пропала безвісти), померла, між особою з інвалідністю і членами її сім’ї, на яких нараховується грошова компенсація, та які разом з ними перебувають на квартирному обліку.

Подані документи розглядаються на комісії щодо розгляду заяв окремих категорій громадян про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення в присутності заявника або його законного представника чи уповноваженої особи та приймається рішення про призначення або про відмову в призначенні грошової компенсації.

У разі прийняття рішення про призначення заявнику грошової компенсації комісія визначає її розмір виходячи з нормативів та формули передбачених пунктами 19,20 Порядку. При цьому враховується опосередкована вартість спорудження 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, в якому заявник перебуває на квартирному обліку на день звернення за грошовою компенсацією, визначена Мінрегіоном відповідно до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України.

Після призначення та отримання грошової компенсації, шляхом перерахунку її на відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання в Державному ощадному банку України, заявник має протягом року придбати житло.

Для отримання згоди на перерахування коштів грошової компенсації із спеціального рахунка як оплату за договором заявник подає органу соціального захисту населення один примірник договору, в якому зазначається, що житло набувається у власність заявника.