Забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи санаторно-курортним лікуванням

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Право на безоплатне забезпечення путівками мають постраждалі громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, провадиться шляхом укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, який дає змогу самостійно вибрати  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

для громадян, віднесених до категорії 1, – 18 днів;

для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта  та спинного мозку) – до 35 днів;

для дітей з інвалідністю – від 21 дня до двох місяців.

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для копенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Для отримання санаторно-курортних послуг громадяни віднесені до категорії 1 подають до відділу соціального захисту населення Тараканівської сільської ради наступні документи:

– заяву про взяття на облік для отримання путівки;

– довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1;

– копію паспорта.

Для забезпечення дитини з інвалідністю та одного з батьків або особи, яка їх замінює:

– заяву про взяття на облік для отримання путівки;

– довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

– копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

– копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги подаються до відділу соціального захисту населення Тараканівської сільської ради за місцем реєстрації громадянина, який формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) і не пізніше наступного робочого дня надсилає електронну справу управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації засобами електронного зв’язку через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”“Про електронні довірчі послуги”“Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.

Також Порядком передбачено ведення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування та Порядок такої компенсації.

За отриманням додаткової інформації звертатись у відділ соціального захисту населення Тараканівської сільської ради за адресою: вул. Львівська, 117, с. Тараканів, 35641, тел.(03656)51170, 098 76 67 200.